Cvičenie tai chi v rámci mojich vedených hodín – ako to funguje

Miesto: Medická záhrada v Bratislave; stretávame sa pri fontáne

Čas: Štvrtky od 18,30 do 19,30. Každá hodina je uvedená v kalendári. Zmeny nájdete v kalendári aj v sekcii „Aktuálne“.

Cena: 5 EUR/osoba za hodinu

Priebeh: Na začiatku sa spoločne rozcvičíme a potom preberáme postupne jednotlivé časti Flow form. 10 minút venujeme otázkam účastníkov. V závere hodiny cvičíme plynule celú Flow form od prvej po piatu sekciu.

Čo na seba: pohodlné oblečenie a obutie, aby sa vám v ňom dobre hýbalo. Ideálne je vrstvenie, aby ste si mohli kúsok pridať alebo odobrať a bolo vám stále komfortne.

Prihlasovanie: Je dobré sa na hodinu prihlásiť pod svojím menom a telefónnym číslom. Tak sa dozviete všetky dôležité informácie, napríklad aj o prípadnom presunutí hodiny na iný termín alebo jej zrušení napríklad z dôvodu nevhodného počasia na cvičenie vonku alebo z dôvodu choroby či služobnej cesty. Prihlásiť sa na termín môžete na tomto linku. Prísť však môžete aj bez prihlásenia.

Úhrada: platí sa na mieste v hotovosti, prosím prineste presne, vydávanie je komplikácia :-). Je možnosť platiť aj online na účet. 


Výhody cvičenia vonku a sústredenia na prítomnú hodinu:

-        Cvičíme na čerstvom vzduchu, v spojení s prírodou, so zemou. Vo vhodnom počasí kľudne aj bosí na tráve. Uzemnenie je veľmi prospešné zdraviu, upokojuje a uvoľňuje nahromadené emócie a udržiava pozornosť v prítomnom okamihu. Podľa niektorých zdrojov až 70% vnemov ide do tela cez chodidlá a v topánkach sa o mnohé z nich ukracujeme. Ak sme bosí, viac sa sústredíme na to, čo je, ako na to čo bolo alebo bude. Je to jednoduché, naše telo a myseľ sú prirodzene viac „zamestnané prítomnosťou“. Nemusíme sa ani veľmi o to snažiť.

-        Nie je potrebné sa zaväzovať na dlhšie – napríklad mesačné, kvartálne či ročné kurzy ani platiť vopred. Prídete a ste tu, je to super a skvelo si zacvičíte. Ak neprídete, tak sa nič nedeje ani nič neplatíte.  Ak vás to prestane baviť alebo sa vám zmenia priority, tai chi prerušíte a môžete sa potom k nemu kedykoľvek opäť vrátiť.  Veríme v silu komunity, ktorá sa stretáva na báze slobody a dobrovoľnosti.

-        Obsah a štruktúra hodín je vhodná pre začiatočníkov aj pokročilých, každý si v nej nájde to svoje.

Obmedzením takéhoto prístupu je, že neumožňuje venovať sa individuálne požiadavkám jednotlivcov ani nie je možné očakávať, že „za nejaký konkrétny čas sa naučím toto“. Tempo učenia bude pre každého individuálne.

Medická záhrada

Bratislava

  • Každý štvrtok 18:30 - 19:30

Tai chi pre radosť €5.00

Select event date & time