Tai chi a ja

Som Lucka a s tai chi ma spojila radosť z pohybu, snaha o nachádzanie rovnováhy tela a duše v živote plnom zmien, nastavovania a dosahovania cieľov, starostlivosti o svoje tímy v práci aj o rodinu. Na to, aby som si mohla plniť svoje sny a byť najlepšou verziou samej seba, posúvať sa a rozvíjať sa v súlade so svojím JA, potrebujem dosť veľa životnej sily, energie. A tú mi pomáha dočerpávať práve aj cvičenie tai chi.

Moja cesta k tai chi

Som mama, partnerka, podnikavá manažérka, inovátorka aj dobročinná dobrovoľníčka. Vo voľnom čase sa v rámci pohybu venujem v súčasnosti najmä tai chi a behu.  V minulosti som sa intenzívne venovala jazde na koni, a aj teraz si ešte občas rada zajazdím.

K tai chi ma priviedla radosť z učenia sa nových vecí a túžba po uvoľnení tela a mysle po náročnom pracovnom dni. No dostala som oveľa viac ako som si kedy vedela predstaviť. Moja úžasná učiteľka tai chi Anička Ďarmati mi ukázala a stále ukazuje hĺbku, šírku a farebnosť tai chi v jeho rôznych podobách. Som jej za to nesmierne vďačná. Ona ma tiež priviedla k učiteľovi Paulovi Renallovi, ktorý je nesmierne inšpiratívny a v mnohom sú mi obaja vzorom.

V roku 2023 som získala certifikát inštruktorky tai chi na Flow form. Viac o Flow form nájdete tu. Celkovo sa venujem cvičeniu troch foriem tai chi, no v rámci mojich vedených hodín sa špecializujem zatiaľ na jednu a tou je práve Flow form.

Je pre mňa veľmi dôležité a vzácne, že tai chi ma spája s mojím partnerom, mojou láskou. Spolu veľmi radi cvičíme, diskutujeme o tai chi, vzdelávame sa spolu, čítame knihy a inšpirujeme sa navzájom. Komunita ľudí okolo tai chi nám je spoločne veľmi sympatická.


Moji učitelia

Anička Ďarmati
www.taichicentrum.sk 

Ak máte chuť, pridajte sa k nám do skupiny na Facebooku Tai chi ako životný štýl a veľa o tai chi nájdete aj na Instagrame mojej učiteľky Aničky Ďarmati anna_taichi